• SONY
 • JVC
 • FUNAI
 • ONKYO
 • PANASONIC
 • SAMSUNG
 • LG
 • SHARP
 • TECHNICS

Prowadzimy serwis sprzętu firm:

Panasonic, Sony, Technics, Samsung, JVC, LG, Yamaha,Philips, Marantz, Funai, Kenwood, Denon, Onkyo i innych, zadzwoń !!!

Specjalizujemy się w naprawie tv plazmowych, lcd, nagrywarek hdd, aparatów i kamer cyfrowych oraz sprzętu profesjonalnego. Naprawiamy sprzęt audio i wideo zarówno współczesny jak i starszej generacji.Nie zapominamy o klientach posiadających magnetowidy ,magnetofony vhs, gramofony, czy telefony stacjonarne.Naprawimy, zmodernizujemy komputery stacjonarne, laptopy.Zmodernizujemy oświetlenie w domu, mieszkaniu, biurze, na obecnie modne led.Posiadamy uprawnienia sep (dawniej ), świadectwo kwalifikacyjne (obecnie).Nasi technicy posiadają ponad 20 letnią praktykę w naprawach sprzętu RTV.Dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą, zdobytą na szkoleniach, sympozjach i najważniejsze mamy doświadczenie.Serwis Marksonic znajduje się w centrum Warszawy przy ul. Miedzianej 4a, posiada dogodne miejsce parkingowe i bezpośrednie wejście od ulicy.

Naprawiać czy nie? Może kupić nowy?

Takie pytanie zadaje nam większość klientów, która odwiedza nasz serwis.Jeszcze 30lat temu naprawiało się właściwie wszystko.Począwszy od reparacji rajstop,a skończywszy na naprawie telewizora. Niestety teraz jest trochę inaczej. Sprzęt RTV bardzo,ale to bardzo staniał. Wraz z obniżką ceny spadła jakość, a co za tym idzie żywotność produktu.Obecnie jest to 3 może 4 lata. Wiele firm producentów sprzętu nie zapewnia części do napraw po okresie gwarancji,lub winduję cenę części tak iż naprawa staje się nieopłacalna. Jeszcze 20 lat temu za telewizor kineskopowy znanej japońskiej marki trzeba było zapłacić 12tyś. zł. Obecnie telewizor 40," możemy kupić już od 1000zł do nawet 7000tyś zł. cena zależy od marki,rodzaju ekranu LCD, dodatkowych gadżetów ( smart-tv,radio,budzik,USB,HDD,inteligentny pilot,itp). Oczywiście powstają nowe technologie takie jak: OLED,AMOLED,microLED.Dwie pierwsze to technologia organiczna,ostatni typ to technologia łącząca OLED z LED. Dochodzi nam jeszcze tajemniczy parametr: "k",3k,4k czy nawet 8k. Mówiąc językiem zrozumiałym jest to rozdzielczość obrazu 1920x1080 ( Full HD ) do 8192x4608 ( 8k ) dla formatu obrazu 16:9. Niestety to dopiero początek możliwości obecnego telewizora, który w zasadzie stał się już komputerem. Oczywiście możemy sobie zadać pytanie: Do czego mi taka wysoka rozdzielczość? Tak postawione pytanie wcale nie jest pozbawione sensu.Nasi dostawcy sygnału,kablowi czy satelitarni nie nadają sygnału w jakości ( Full HD ), lub nadają sporadycznie.Związane jest to z szerokością pasma ,a co za tym idzie z ceną, dostępu do satelity: ASTRY,HOTBIRD,itp. Co z tego iż nasz odbiornik zidentyfikuje obraz 1920xx1080,ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Proszę porównać jakość obrazu z odtwarzacza blue-ray, czy konsoli Sony"Play station", płyty BD z nagranym filmem, do filmu nadawanego od nadawcy np: " Harry Potter z nośnika BD ( płyta ) z filmem pokazanym w telewizji publicznej,komercyjnej,kablowej czy satelitarnej. Zobaczą Państwo jaka jest różnica w jakości obrazu.Pojwiają się już telewizory 8k, a kiedy zobaczymy pełne Full HD od nadawców telewizyjnych? Oczywiście jeżeli możemy sobie pozwolić na zakup kamery,czy aparatu w rozdzielczości 8k, i dużo jeździmy po świecie " kamerując", oczywiście polecam. Jeżeli mamy duży salon i zamierzamy sobie kupić telewizor prawie 100", też polecam. W innym przypadku bym się poważnie zastanowił i przemyślał zakup,żeby to nie było tak jak kiedyś z telewizorami 3D. Ile razy korzystaliśmy z efektu przestrzennego?  A o ile drożej musieliśmy zapłacić za odbiornik z efektem 3D ? Po co przepłacać? Nie szkoda kasy?

CDN. smileysmileysmiley

 

Jeżeli ten artykuł był dla Państwa przydatny,pomocny,użyteczny. Napiszcie do nas , a obiecuję iż napiszę kolejny.

                                                                                                                                                                                                                                                                                Marksonic

 

 • Uwaga!!!GRAMOFON i WINYLE!!!! W naszym serwisie naprawiamy i modernizujemy gramofony wszystkich marek( polskie też ). Dobieramy wkładki , oraz przeprowadzamy całkowitą regulację gramofonu i jego ramienia. Po takiej regulacji gramofon brzmi zupełnie inaczej , dźwięk staje się bardziej wyrazisty, czystszy, przyjemniejszy dla ucha.
 • SERWIS ZEGARKÓW ELEKTRONICZNYCHW naszym serwisie możemy wymienić baterie,akumulator,kondensator w twoim zegarku. Zapraszamy
 • OPINIE SERWISOWE DLA FIRM UBEZPIECZENIOWYCHWystawiamy opinie serwisowe potrzebne do likwidacji szkód wskutek: zalania,pożaru,przepięcia sieciowego, wyładowania atmosferycznego. Opinie serwisowe wydawane są na papierze firmowym i zawierają: dane klienta i sprzętu, koszty części wraz z oznaczeniami,koszt robocizny i dojazdu.
 • UWAGA!!! UWAGA!!!W dniu 09-03-2019. ( sobota ) Serwis Marksonic będzie nieczynny.
Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły