Serwis Denon | gramofon, sprzęt audio, wideo | Warszawa

Firma Denon powstała 110 lat temu. W roku 1910 Amerykanin - Frederick Whitney Horn założył w Japonii korporację. Jednak nazwa Denon, powstała w latach trzydziestych, z połączenia dwóch słów od założycieli: Nippon Denki i Onkyō Kabushikigaisha.

Jeżeli pokusilibyśmy się o ich przetłumaczenie - to : „Denki po japońsku oznacza elektryczny, a słowo „Onkyo” dźwięk.

Na początku firma wprowadziła nagrywarkę o symbolu: DR-148. Było to przenośne urządzenie do nagrywania na octanowych dyskach, z możliwością jego odtworzenia. Mało kto wie, iż nagrywarka DP-17k firmy Denon została użyta do nagrania orędzia cesarza Hirohito do narodu, aby ten pogodził się z kapitulacją Japonii.

Firma Denon stała się pierwszym producentem gramofonu jak i pierwszą wytwórnią płyt w Japonii.

Denon położył duży nacisk na sprzęt audio, zarówno dla studia radiowego i różnych rozgłośni jaki dla przysłowiowego „Kowalskiego”. Produkowano zatem magnetofon, gramofon paskowy, gramofon z napędem bezpośrednim, wzmacniacz, słuchawki nauszne, i wiele innych kategorii urządzeń.

Przyszedł czas na technologię cyfrową i tu też Denon nie został w tyle. Opracował i wdrożył pierwszy odtwarzacz studyjny cyfrowy, wielkości szafy o nazwie DN-3000F.

Następnie powstał pierwszy konsumencki odtwarzacz CD o symbolu DCD-2000. Nadszedł czas na wzmacniacze cyfrowe i wzmacniacze wielokanałowe, stworzone do kina domowego, mogące z sygnału stereo zrobić cuda. W sprzęcie audio, jeżeli chodzi o tę markę dzieje się dużo a ofertaróżnorodna firmy jest w stanie zaspokoić oczekiwania niejednego melomana. Kina domowe do 10+1 z podzielnymi strefami, automatycznymi ustawieniami zbalansowania dźwięku, i ogromną ilością efektów dźwiękowych są w stanie zadowolić niejednego kinomaniaka.

Należy też wspomnieć o gramofonach, które od początku powstania są w ofercie firmy Denon. Ciągle są zwolennicy analogowego brzmienia muzyki i charakterystycznego trzasku podczas słuchania płyty winilowej. Sam gramofon nie zadziała i wtedy przydaje się wzmacniacz analogowy, z wejściem gramofonowym (phono) - taki właśnie sprzęt też znajdziemy w ofercie firmy Denon.

Firma Denon należy od pewnego czasu do holdingu, zrzeszającego grupę firm o nazwie:

Sound United i jest działem firmy DEI Holdings. Grupę tę tworzą następujące marki: Denon, Marantz, Polk Audio, Definitive Technology, Polk BOOM, HEOS by Denon, oraz Boston Acoustics. Wymienione firmy stworzyły team, który jest w stanie dostarczyć niesamowitych doznań z wydobywającego się dźwięku z ich urządzeń, oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego dodatkowego sprzętu takiego jak: kolumny, okablowanie, słuchawki, itp. Ogromne znaczenie ma też pomieszczenie, w którym mamy zamiar zainstalować dany zestaw. Ściany wykonane ze szkła i aluminium nie nadają się na kącik odsłuchowy. Kolumny natomiast muszą być oddalone od ściany, bo taka jest ich konstrukcja, mają być tak ustawione, niezależnie od upodobań aranżera wnętrz.

Obecnie firma Denon jest rozpoznawalną marką na całym świecie i chyba nie ma nikogo, kto by o niej nie słyszał.

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły