Naprawa, serwis Philips | sprzęt audio, telewizory LCD, plazmowe | kontakt | Warszawa

Założycielem firmy, w 1891 roku w Holandii, był Gerard Philips, który zapoczątkował istnienie znanej marki. Ważnym wynalazkiem Philipsa, który wprowadził na rynek, była kaseta magnetofonowa.

Zapoczątkował też nowy napęd nazwany laserdisc. Przy pomocy tego urządzenia można było odtwarzać obraz i dźwięk z płyt podobnych do winili. Koszt płyty wynosił 100 dolarów, dlatego w Polsce ten kosztowny odtwarzacz nie przyjął się.

Firma PHILIPS jest producentem sprzętu z różnej kategorii: medycyny, RTV, AGD, oświetlenia i innych.

Marka Philips, pod względem cen swoich produktów, utrzymuje się po środku swoich konkurentów, a jakość produktów jest średnia - ale to jest moja indywidualna ocena.

Historia Philipsa w Polsce została zapoczątkowana z udziałem braci Borkowskich, oni bowiem zajęli się dystrybucją produktów tej marki. W roku 1922 powstała fabryka w Warszawie, produkująca 20 do 30 tysięcy lamp. W 1923 roku powstała druga fabryka produkująca lampy elektronowe do telewizorów i odbiorników radiowych. Ruszyła też produkcja aparatów rentgenowskich.

A w 1930 roku rozpoczęto produkcję żarówek.

Niestety wojna zmusiła firmę Philips do pracy na rzecz okupanta czyli Niemiec.

Po wojnie fabryka tej firmy została bardzo zniszczona i wymagała odbudowy. Na początku firma Philips chciała przywrócić jej dawną świetność, ale nowa władza nie pozwoliła na „panoszenie”się obcemu kapitałowi. W tym miejscu powstała piękna fabryka o nazwie „ Róża Luksemburg”, która produkowała żarówki, żarówki rtęciowe, lampy elektronowe, świetlówki. A teraz wygląda tak jak na zdjęciu…

Firma Philips sprzedała w roku 2013 dział elektroniki WOOX Innovations. Kupił go Gibson Brands, który otrzymał zgodę na używanie loga firmy. W 2013 roku koncern zmienił nazwę na ”Royal Philips”. Powstały dwie gałęzie firmy - jedna zajmująca się oświetleniem, a druga drobnym sprzętem RTV i elektroniką medyczną. Dziś firma zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem sprzedaży golarek i żelazek parowych oraz drugie w segmencie elektrycznych szczoteczek do zębów.

Co do współczesnej marki Philips? - co osoba to inne zdanie. Jedni są zadowoleni bardzo i poleciliby jej wyroby, inni wręcz przeciwnie. Ja natomiast proponowałbym, żeby każdy przekonał się sam i zobaczył ile lat będzie działał czajnik tej marki, a ile telewizor, czy odtwarzacz BD, a może żelazko, czy golarka.

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły