Serwis Onkyo, naprawa | sprzęt audio, tunery, wzmacniacze, kino domowe | kontakt | Warszawa

Firma powstała pod nazwą Osaka Denki Onkyo K.K. w 1946 roku.

Po latach, z tej nazwy, powstały 2 firmy jedna Denon - druga Onkyo. Japońska firma Onkyo głównie zajmuje się sprzętem audio: gramofony, magnetofony, tunery, wzmacniacze, Cd, dvd,kina domowe, kolumny. Trudno nie zauważyć, iż większość produktów elektroniki użytkowej pochodzi z kraju kwitnącej wiśni. Należą do nich takie firmy jak: Sansui, Pioneer, JVC, Yamaha, Marantz, Technics, Denon, Onkyo, Kenwood, Nakamichi, Luxman, Sony, Toshiba, Akai, Sharp, czy Hitachi... Przed tą inwazją, dosłownie, nie dało się uciec. I choć Europa miała swoje firmy takie jak: Gruding, Nordmende, Blaupunkt, Philips, Siemens, a w Polsce królowała Unitra. Jakby na to nie patrzeć, co by o tym nie mówić, producenci z Japonii bili na głowę swoją konkurencję z europy zachodniej, o wschodniej nie wspomnę.

Może nie wszyscy podzielają moje zdanie, ale pamiętam jak jeździłem pod Pewex, oglądać „Bolka i Lolka” w kolorowym telewizorze Sony. W naszym kraju królował odbiornik kolorowy: „Rubin”.

Przypomniał mi się kawał z dawnych lat - a propos zaawansowania techniki i inżynierii.

ZSRR chwali się, iż wyprodukowali tak cienki drut jak włos ludzki.

- No i co wy na to Japończycy?

- Przyślijcie go do nas - prosi Japonia.

- Japończycy obejrzeli drut, wywiercili w nim otwór i odesłali do Rosjan!

Przepraszam za małą dygresję i już wracam do tematu, czyli firmy Onkyo.

Lata świetności przypadły chyba na lata osiemdziesiąte. Właśnie w tym czasie konsorcjum odnotowało największą sprzedaż produktów audio i kin domowych, które zaczęły zyskiwać coraz więcej fanów z powodu rozwoju nowej techniki obrazowej. Magnetowid został zastąpiony nośnikiem DVD. Lepsza jakość obrazu, ale i większe możliwości zapisywania dźwięku. Dźwięk wielokanałowy stał się możliwy. Obecne kina domowe dysponują 10+1, czy 12+1,+ kilku użytkowników, dwie albo więcej stref, sztuczna inteligencja (sterowanie głosem ) i wiele innych. Oczywiście producent pomyślał o kolumnach, przewodach i innych akcesoriach do swoich produktów. Natomiast firma
ta nigdy nie zajęła się obrazem. Mam na myśli telewizory, projektory, czy kamery, których nigdy nie produkowała. Kilka lat temu japoński potentat Onkyo wchłonął Pioniera. Czy produkty tej firmy są dobre? To wszystko zależy od użytkownika. Jeżeli będziemy pamiętali, iż podczas burzy, braku światła należy wyłączyć, lub najlepiej, odłączyć sprzęt od sieci. Konfigurując połączenia, szczególnie cyfrowe HDMI, należy pamiętać o wyłączeniu z sieci. Taki sprzęt wówczas posłuży dłużej. Jeżeli kupimy sobie listwę przepięciową, lub zwykły przedłużacz z wyłącznikiem i podczas wyjścia do pracy, wyjazdu na urlop, czy pójścia spać, klikniemy tym wyłącznikiem to oczywiście sprzęt posłuży dłużej i zapłacimy mniej za energie elektryczną, gdyż sprzęt audio-wideo, nie będzie na czuwaniu (standby), a urządzenia zostaną całkowicie odłączone od sieci AC.

Konkludując, osobiście polecam sprzęt firmy Onkyo i życzę Państwu wspaniałych doznań przy korzystaniu z tego sprzętu i niezwykłych wrażeń odsłuchowych.

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły