Naprawa, diagnostyka, serwis sprzętu Panasonic | Warszawa

Matsushita Electric Industrial Co. Ltd - pod taką właśnie nazwą konsorcjum występowało w Japonii. Powstało ono w 1918 roku w Osace. Firma, jako novum, udoskonaliła i wprowadziła „złodziejkę” - rozgałęziacz do oprawki i żarówki, z możliwością podłączenia wtyczki sieciowej.

Matsushita w 2008 roku zmieniła nazwę na: „Panasonic Corporation”. To elektroniczne konsorcjum prowadzi działalność w wielu dziedzinach urządzeń i akcesoriów.

Zajmuje się produkcją m.in.: żelazka elektrycznego (1927), pralki (1951), lodówki (1953), telewizora monochromatycznego (1952), klimatyzatora pokojowego (1958), gramofonu z napędem bezpośrednim (1970). Firma PANASONIC wyprodukowała także pierwszą kuchenkę mikrofalową (1963), pierwszą przenośną kamerę (1982), serię aparatów Lumix (2001). Na pewno każdy z nas pamięta magnetowidy tego producenta, które zaistniały dzięki swojej solidności i trwałości oraz zastosowaniu nowej techniki, odlewu z duraluminium, z którego zostało wykonane chassis. Zostały do niego przymocowane elementy mechaniki, co w rezultacie zapewniło dużą sztywność i stabilność, a tym samym niezawodność mechanizmu. Do tej pory klienci przynoszą do naprawy magnetowidy marki Panasonic. To tylko niektóre produkty konsorcjum. Firma PANASONIC wprowadziła na rynek w roku 2003 pierwszy płaski telewizor plazmowy i zaczęła rozwijać tę technologię przez wiele lat tak, aby w 2013 roku zakończyć produkcję na modelu ZT-60. Zwolennicy ww. technologii zostali z” niczym”, już nie mogli kupić telewizora, który oddaje czerń. Panasonic zaczął następnie rozwijać technologie OLED, ale korzysta już z innego producenta, a właściwie z jedynego producenta techniki OLED. Dalej Panasonic rozwija technologie aparatów fotograficznych i ich linię „LUMIX”, a optyka stosowana w aparatach pochodzi od znanego producenta firmy: „LEICA”.

Do dnia dzisiejszego aparaty firmy Panasonic cieszą się ogromną popularnością, dzięki niezawodności i możliwości serwisowania w okresie gwarancji i po jej zakończeniu. Kolejnym działem, w którym specjalizuje się omawiana firma są ogniwa. Mam tu na myśli baterie i akumulatory ogólnego przeznaczenia oraz ściśle specjalizowane, do zadań specjalnych. Widzimy więc iż „Panasonic Corporation”, próbuje zaistnieć w wielu dziedzinach elektroniki - użytkowej, małego i dużego AGD, czy też sprzętu związanego z klimatyzacją, chłodnictwem itp. Rozwija się również w dziedzinie telekomunikacji. Pamiętają Państwo zapewnie pierwsze telefony analogowe w technice bezprzewodowej, to właśnie Panasonic był prekursorem i w dużej mierze przyczynił się do rozwoju tej techniki. Zaistniał też w produkcji małych i dużych central telefonicznych, które oferowały ogromne możliwości, niespotykane do tej pory wśród innych producentów. Dotąd w moim serwisie działa mała centrala na 10 numerów i ma się dobrze, mimo upływu ponad 20 lat. Do Panasonic Corporation należał dział audio. Produkty z tego działu, to głównie magnetofony i gramofony, a także wieże audio, występujące pod nazwą: „TECHNICS”. Ale tym działem produkcji Panasonica zajmę się w oddzielnym artykule.

Konkludując, najpierw Matsushita Electric Industrial Co. Ltd, następnie Panasonic Corporation. Tak!!! Jest ona potężną firmą, uznaną przez dużą rzeszę użytkowników. Można zatem śmiało powiedzieć, iż trafiła „pod strzechy”. Uważam bowiem, iż nie ma domu, w którym nie znajdowałby się choć jeden produkt tej firmy. Na pewno jeszcze, nie jeden raz, PANASONIC nas zaskoczy i nie jeden raz o niej usłyszymy.

Nasz serwis Panasonic zlokalizowany jest w dzielnicy Warszawa Śródmieście, w samym centrum stolicy. Zapraszamy do kontaktu.

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły