Diagnostyka, serwis LG | telewizor, radio, sprzęt audio | kontakt | Warszawa

Opowieść o obecnym gigancie, czyli koreańskiej firmie LG zacznę od mniej znanej obecnie firmy, która kiedyś nazywała się GOLD-STAR.

GoldStar wyprodukował szeroką gamę produktów: radia, telewizory, klimatyzatory, komputery domowe MSX, gry LCD, magnetowidy, kasety wideo i audio, kuchenki mikrofalowe, elektroniczne maszyny do pisania, układy scalone, schody ruchome, windy, osuszacze i traktory.

Ta firma zadebiutowała w Europie, a w Polsce małymi 20 calowymi telewizorami w plastikowej obudowie, ale za to kolorowym ekranem, z pilotem i wejściem AV na upragniony magnetowid, czy też grę w tenisa na polskiej konsoli TVG-10 (1984).

Pod Poznaniem powstała pierwsza montownia telewizorów, a inwestorem była Art.-B - największa prywatna Polska firma.

Nazwa została zmieniona na LG Precision w wyniku fuzji, w ramach której produkowanych jest wiele takich samych produktów i numerów modeli, ale z nowym brandingiem.

W 1984 roku Logo Lucky Goldstar Group zostało zmienione. Nazwa Bando Corp. zostaje zmieniona na Lucky Goldstar International Corp. w skrócie LG.

W 1986 roku powstaje Lucky Economic Research Institute (obecnie Instytut Badań Ekonomicznych LG).

W skład Firmy LG wchodzi 69 firm, które zajmują się wieloma dziedzinami przemysłu.

Dużo zysku przynosi firmie AGD - 32%, sprzęt domowy 26%, a sprzęt mobilny 13%.

Jak widzimy ten gigant koreański zalał rynek światowy swoimi produktami i nadal się rozwija.

Jest to jedyna firma na świecie, która ma w swojej ofercie panele OLED, a telewizory LG wyposażone w ten panel są najtańsze i posiadają już sztuczną inteligencję - w języku polskim - można do nich mówić. Inni producenci oczywiście oferują telewizory w technologii OLED, ale bazują na panelach LG.

Dzisiaj, wchodząc do marketu RTV, AGD nie sposób jest przejść i nie zauważyć logo tej firmy w różnych działach elektroniki użytkowej. Firma jest jednym z wiodących producentów i na pewno każdy z Państwa posiada chociaż jeden produkt LG w swoim domu, biurze czy pracy.

Z nowych wiadomości możemy się dowiedzieć, iż firma LG właśnie w roku 2021 wychodzi z produkcji smartfonów i opuszcza rynek mobilny, na którym zaistniała w latach dziewięćdziesiątych.

Fabryka produkująca smartfony w Wietnamie zajmie się teraz produkcją AGD, gdyż na tej kategorii lepiej się zarabia. Sprzęt AGD staje się coraz bardziej komfortowy, intuicyjny i posiada coraz więcej modułów elektronicznych, czujników, ekranów LCD czy OLED, które mogą się psuć na skutek przepięć elektrycznych, czy burz z piorunami. Jak wyłączyć lodówkę i czy można?

Oczywiście, lodówki można wyłączyć na kilka do kilkunastu godz. W przypadku braku napięcia chłodziarka czy zamrażarka utrzyma nam odpowiednią temperaturę. Producent zawsze, w specyfikacji, podaje czas jaki może pozostać produkt bez zasilania, aby produkty spożywcze, znajdujące się w środku nie uległy zepsuciu.

Ten gigant, czyli LG jest w pierwszej piątce światowej w ilości, jakości i różnorodności swoich towarów i na pewno będzie się jeszcze rozwijał.

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły