Serwis Samsung, diagnostyka, naprawa | cyfrowy aparat, kamera, telewizor | Warszawa

Samsung powstał w 1938 roku jako firma eksportowa. Założona została przez Lee Byung-chula.

Zajmowała się eksportem suszonych ryb, owoców, warzyw do Pekinu.

Początkowo, przez trzydzieści lat, firma rozwijała się na różnych rynkach przemysłu np.: przetwórstwo rolno-spożywcze, tekstylia, ubezpieczenia, papiery wartościowe. W elektronikę Samsung wszedł w latach sześćdziesiątych, a po dziesięciu latach zaczął rozwijać przemysł stoczniowy. W 1987 roku zmarł założyciel firmy Samsung. Wówczas podzielono firmę na cztery grupy biznesowe: Samsung, Hansol, Shinsegae, CJ Group.

Zajmiemy się teraz grupą Samsung, w skład której wchodzi największy członek tj. Samsung Electronics. Powstała ona w mieście Daegu w roku 1969 i zajmowała się produkcją telewizorów.

Po dwudziestu latach firma stała się poważnym konkurentem dla: japońskich, tajwańskich i amerykańskich producentów. Koreańczycy, otwierając fabrykę półprzewodników, w której to produkują układy scalone, wykorzystywane do produkcji różnorodnego sprzętu - od odtwarzaczy DVD zaczynając, a na maszynach budowlanych kończąc.

Obecnie Samsung produkuje nie tylko smartfony i telewizory, ale także buduje wieżowce, elektrownie jądrowe.

W roku 2018 Samsung wprowadził technologie QLED 8K, chociaż ta technika nie ma nic wspólnego z techniką OLED, w której przoduje firma LG, ale jest na pewno kresem możliwości dokonań w technologii LCD.

Samsung wprowadził też smartfony S9 i Galaxy Note9, oraz pamięć V-nand piątej generacji.

W 2019 roku firma wprowadziła pierwszy na świecie 75-calowy ekran (Micro LED), rozpocząła też produkcję pamięci DRAM LPDDR5 12GB do smartfonów. Rok 2019 jest też rokiem 50-lecia istnienia tejże korporacji.

Rok 2020 przynosi Samsungowi uklasyfikowanie się w pierwszej piątce rankingu Best Global Brands.

Publikuje też opracowania dotyczące sieci 6G, oraz wprowadza 2 modele smartfonów: Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold 2 o konstrukcji składanej, linia Galaxy S20 obsługie sieć 5G.

Natomiast ten rok w AGD zapoczątkował wprowadzenie nowej linii pralek z wbudowanym procesorem sztucznej inteligencji.

Nie sposób opisać wszystkiego co robi ten największy koreański gigant, bo można byłoby napisać o nim książkę. Ten artykuł obejmuje tylko najważniejsze informacje o firmie Samsung. Może ktoś jest w Polsce, kto nigdy nie miał żadnego urządzenia Samsunga, ale takiego człowieka trzeba by było szukać ze świecą.

Co do jakości to produkty Samsunga klasyfikują się w pierwszej trójce, ale wszystko też zależy od wybranej kategorii. Chyba nie ma na świecie żadnej firmy, która byłaby najlepsza we wszystkich dziedzinach, w których wytwarza jakieś urządzenia. Podobnie jak nie ma takiego człowieka, który wiedziałby wszystko i na wszystkim się znał (chyba?).

Pełna diagnostyka, oryginalne podzespoły